Popis lektora

Marianna Burianová

Túžba hýbať sa, aktívne športovať, občas si zasúťažiť,  ma sprevádzajú od malička. Poohliadnutia za atmosférou tréningov a úspechov v ľahkej atletike ma vždy zohrejú pri srdci. S odstupom času som sa už ako mama 3 detí s veľkým zanietením, no bez prípravy,  vrátila k mojej srdcovke – behu.  Priniesol mi veľa krásnych hodín a kilometrov v prírode, hrejivý pocit „na bedni“, no v súčte toho všetkého nechýbal zdravotný problém s platničkou. A to ma chtiac, nechtiac – zastavilo. Boj s vlastnými limitmi som niesla ťažko.  Vyhľadala som starostlivosť fyzioterapeutov, lekárov, kde som sa naučila veľa o svojom tele ako aj o technikách, ktoré mi pomáhajú. Dúfala som, že „potom všetkom“ sa naplno vrátim k milovanému behu. Nooo, nešlo to podľa mojich predstáv….

A tak, v tých všetkých mojich myšlienkach, túžbach a konfrontáciách s realitou som zachytila ponuku zúčastniť sa kurzu Nordic Walkingu. Neľutujem ani chvíľu….odišla som z neho nielen s NW palicami, ale aj so zážitkom a presvedčením, že toto je aktivita, ktorá ma láka.

„Myšlienka uložená hlboko v srdci, si vždy nájde cestu…“

NW sa stal súčasťou skoro každého môjho dňa. S rodinou bývame obkolesení prírodou. Na dvore nám behajú psy, ktoré potrebujú vyvenčiť, práca za počítačom mi často blokuje chrbticu.

Čo myslíte, že urobím…? Vezmem paličky, zavelím našim psom a ide sa na vychádzku. Milujem to. Prirodzenosť chôdze, jej každodenná dostupnosť, zdravotné benefity, vyčistenie myšlienok…

A takto to u mňa  beží už od roku 2018.

V novembri 2022 som sa stala sprievodkyňou NW a  ponúkla zážitok, benefity zdraviu prospešnej chôdze priateľom v Španej Doline.

Od augusta 2023 som inštruktorkou NW a pozývam ťa,  ak aj ty túžiš po dostupnom, zdraviu prospešnom a prirodzenom pohybe…..VYKROČ.

Urob 1.krok a prihlás sa do kurzu, aby si vedel ako na to, a to je FAKT dôležité…

Aj keď som srdcom ostala východniarka z Košíc, rada ťa na mojich kurzoch povediem cestičkami v Španej Doline, na Šachtičkách či Donovaloch na Strednom Slovensku, kde teraz žijem.

Kvalifikácia:

 • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA)
 • +421 905 990 989

  • Základný kurz NW
  • Mini kurz NW
  • Tréning
  • Dvojhodinovka
  • Individuálne a skupinové NW lekcie
  • Teambuildingy pre firmy
  • Sprievodcovstvo