Popis lektora

Mária Danková

Po sérii operácii kolien som ako aktívna a neskôr rekreačná športovkyňa a turistka strácala nádej, že budem ešte niekedy bezbolestne športovať, alebo aspoň nejako sa športovo pohybovať.
Nádej zrazu prišla. Vstúpil do môjho života NORDIC WALKING. Z odstupom času,  môžem povedať, že ide o liek na všetko.
Začiatky, boli, ale komické, keď si spätne uvedomím, že paličky Nordic Walking (čo sa stáva opačne), som používala miesto trekových na turistiku a ľahké výšlapy, len aby som dodala oporu môjmu nalomenému telu. Vtedy som ešte netušila, že mám v rukách geniálne náradie na geniálnu športovú aktivitu a tou je „NORDIC WALKING“.

Pobyt vo Fínsku, Rakúsku, kde som sa, prvý krát stretla s NORDIC WALKINGOM – originál, mi dal impulz a začala som hľadať ľudí, ktorí o tejto športovej aktivite vedia viac. A našla som ich. A to priamo na SLOVENSKU – národnú trénerku a prezidentku SNWA Luciu Okoličányovú a od toho dňa nebolo o čom. Jej zásluhou som sa doň doslova zamilovala. Dozvedela som sa všetko o správnej technike tejto športovej aktivity. Pozorujem z úžasom jej reálne benefity pre celého človeka.

Ako vyštudovaná bezpečnostná inžinierka viem , čo znamená riziko, čo je prevencia pre človeka z vonka, ako takémuto riziku predchádzať a zabezpečiť ochranu. Je preto pre mňa úžasné, že som spoznala a vniesla do mojej reality aj nástroj prevencie ochrany človeka zvnútra. A získala som pre tento nástroj akreditáciu odborníka.

Som akreditovanou inštruktorkou Slovenskej asociácie Nordic Walking, ktorá je tu pre Vás, aby ste aj vy mohli zaradiť NORDIC WALKING do svojho každodenného života pre zdravie a pohodu v podobe prevenčných a ozdravovacích služieb pre seba. A to formou mojich ponúkaných služieb NORDIC WALKING.

Mária Danková

Kvalifikácia :

Akreditovaná inštruktorka (certifikát SNWA)