Popis lektora

Eva Paločková

Som zo stredného Slovenska, mám rada pohyb a milujem nádhernú prírodu nášho kraja. Rada v nej pobudnem, keď mám voľnú chvíľu. V študentských časoch som veľmi veľa času trávila na horách na turistike (Vysoké Tatry boli mojou srdcovkou), v zime na zjazdovkách. Neskôr som zo zdravotných dôvodov vymenila zjazdové lyžovanie za bežecké. S manželom sme niekoľko rokov až do pandémie tancovali spoločenské tance. Vždy som hľadala vhodnú kompenzáciu k môjmu sedavému zamestnaniu. V roku 2019 ma oslovila sestra, aby sme skúsili ísť na minikurz NW do susedného mesta, keďže v našom ešte inštruktori neboli.

Paličky som si zamilovala „na prvý pohľad“ a stali sa mi „priateľkami“ pri potulkách prírodou, či vyvetraní hlavy na sliačskych lúkach a príležitosťou načerpať novú energiu z pobytu na čerstvom vzduchu. Pri náhodných stretnutiach ľudia boli zvedaví, prečo chodím práve s takýmito paličkami, takým spôsobom, aký to má zmysel  alebo kde som sa to učila. Motivovalo ma to k získavaniu nových informácií a zdokonaľovaniu sa. Zároveň som nadobudla presvedčenie, že môžem svojím spôsobom pomôcť a poradiť tým, ktorí chcú niečo viac urobiť pre svoje zdravie. Preto som v apríli 2022 absolvovala inštruktorský kurz NW pod vedením Lucie Okoličányovej a stala som sa certifikovanou inštruktorkou NW (certifikáty SNWA, WMNWA).

Nordic walking (severská chôdza) je tu aj pre Vás. Super aktivita, ktorá lieči telo i dušu, pomáha získať stratenú kondíciu, sviežu myseľ… Môžem potvrdiť, že zdravotné benefity NW naozaj fungujú. A ak k tomu ešte pridáme veselú atmosféru v partii nových priateľov, prísť na kurz sa určite  oplatí.

Už teraz sa teším sa príjemne strávené chvíle s Vami, Eva.

Kvalifikácia:

  • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA)