Popis lektora

Otília Tomečková

Vyrastala som obklopená krásnou prírodou a každodenný pohľad na štíty našich úžasných Tatier vo mne vzbudil lásku k horám. Bola som v nich neustále každú voľnú chvíľu, v každom ročnom období, na pešo, na lyžiach, na bicykli, visiac na lane…. Aj keď ma čas zavial ďaleko od milovaných vrchov, dokázala som nájsť potešenie aj v prírode, ktorá nie je obdarená vysokými kopcami.

Posledné roky som spoznávala pôvab slovensko-rakúskej pohraničnej oblasti, kde sú ideálne možnosti na prechádzky. A práve tu som sa prvý krát stretla s paličkami a zatúžila dozvedieť sa viac o správnej technike chôdze s nimi. Doteraz som vďačná za rozhodnutie obrátiť sa na Slovenskú asociáciu Nordic Walking a využiť ponuku jej kurzov. Vďaka tomu som spoznala správnu techniku Nordic Walking, uvidela a zažila ako dynamicky a „inak“ sa dá s palicami chodiť.

Pravidelný moderný Nordic Walking mi pomohol zdravotne sa zotaviť z následkov predchádzajúcich športových aktivít, je pre mňa odpútaním sa od každodenných povinností, priniesol mi viac radosti do života. Stal sa mojou vášňou.

Rada sa s Vami podelím o moje skúsenosti, vedomosti a snáď aspoň časť nadšenia z tejto úžasnej pohybovej aktivity prenesiem aj na Vás J Budem sa tešiť , keď sa mi to podarí…

Kvalifikácia:
  • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA).