Popis lektora

Silvia Žbodáková

Volám sa Silvia a som fyzioterapeutka s dlhoročnou praxou. V práci aj v bežnom živote &idím, ako sa v dôsledku sedavého spôsobu života u ľudí vytráca ten najprirodzenejší pohyb – správna chôdza. Rapídne pribúda ľudí a pacientov so zdravotnými problémami ako je chybné držanie tela, bolesti chrbtice a kĺbov, narušená rovnováha, nadváha a obezita.

Mojím cieľom je pomôcť ľuďom pochopiť podstatu severskej chôdze, naučiť ich chodiť a cvičiť s palicami správne tak, aby pre seba z tohto športu vyťažili maximum zdravotných benefitov .

Mám radosť z toho, že v posledných rokoch stretávam na prechádzkach a túrach v Nitre a okolí čoraz viac ľudí, ktorí majú záujem o pohyb vonku. Práve pohyb na vzduchu a rovnomerné zapájanie svalstva celého tela, ktoré Nordic Walking ponúka, ma inšpiroval k tomu, aby som sa o tento šport začala zaujímať aj z profesionálneho hľadiska.

Veľmi sa teším, že budem tá, ktorá tento šport dostane do povedomia Nitranov. Budem sa snažiť o to, aby sa severská chôdza stala súčasťou moderného životného štýlu ľudí, ktorým záleží na zdraví ich samých a zdraví ich rodín. Pretože pri praktizovaní tohto športu nie sú žiadne a teda ani vekové obmedzenia. Nitrania, srdečne Vás pozývam!

Silvia Žbodáková

Kvalifikácia :

Fyzioterapeutka,
Akreditovaná inštruktorka (certifikát SNWA)