Popis lektora

Zuzana Zadrabajová alias ZZ

Dlhodobé bolesti krížov, krčnej chrbtice (bolesť prechádzala do migrén), začínajúca bolesť bedrových ale aj ostatných kĺbov, žiadna kondícia, priberanie a problém vybehnúť po schodoch na piate poschodie …. asi nemusím pokračovať, veď to pozná väčšina z nás.

Samozrejme uvedomovanie bolesti mi nestačilo, aby ma len tak zo dňa na deň osvietilo, že sa idem venovať NW. Prišlo to postupne a čiastočne mi k tejto aktivite dopomohla sesternica Aďa, keď na rodinnej oslave na mňa začala vyvíjať tlak, že ideme na 5km nočný beh, (že nás zaregistrovala) a mám dva týždne čas na prípravu. Moje nervy!!! A aj moja hlúposť !

Pocit zodpovednosti (byť kolegiálna a netrhať partiu) ma donútil po takmer siedmych mesiacoch bez cvičenia obuť si tenisky a vybehnúť (hneď v prvý deň celých 5km). Bolesť, natiahnuté, presilené svalstvo a opuchy sa dostavili skôr ako začal nočný beh Mikulášom. Po dvoch týždňoch natierania liečivými masťami a užívania Ibalginu som aj tak skončila u lekára na ortopédii. S nádejou, že mi lekár pomôže a vylieči. Ale nevyliečil a ani nepomohol. Na otázku čo mám robiť, aby mi prestali tŕpnuť prsty na ruke (keď telefonujem alebo pracujem s PC) som dostala odbornú odpoveď …. prehoďte si mobil do druhej ruky (úžas čo?).

Pochopila som. .. Zuza poraď si ako vieš a začni zo sebou niečo robiť. Toto je varovný signál vysielaný mojím vlastným telom, a ak nechcem prežiť ostatok života v bolesti musím niečo zmeniť. Vedela som, že mám rada prírodu, ale že behanie v nej je pre moje telo trest. Veľa odborníkov odporúča chôdzu … ale tá ma nebavila a tŕpnutie prstov na rukách bolo pri chôdzi ešte viac výrazné. Tak som na internete GOOGLILA a hľadala odpoveď na otázku čo robím zle… až som natrafila na články a videá o Nordicu.

Po troch mesiacoch chodenia s NW palicami môžem zhodnotiť, že to znervózňujúce tŕpnutie už nemám a nebolela ma za celý čas ani raz hlava. Aj bolesť v krížoch a krčnej chrbtici ustupuje. Celú noc prespím bez bolesti kĺbov (už nemám potrebu obviňovať, že na vine je matrac). Cítim sa kondične veľmi dobre, a nemám problém už ani s poschodiami (dnes mi moje inteligentné hodinky namerali, že som vyšla 150 poschodí – bola som na Chopku). Váha ukazuje 3kg menej a som HAPPY  ? ? ?.

Verím, že NORDIC WALKING je ozdravujúci a budem na všetky strany okolo seba robiť rozruch, aby ste sa aj Vy hýbali a pomohli si chôdzou s paličkami v technike pri ktorej precvičíte 90% svalstva.

Aby som mohla robiť osvetu tomuto športu profesionálne a odborne, využila som možnosť cez Slovak Nordic Walking Association stať sa akreditovaným INŠTRUKTOROM.

Mojím cieľom je naučiť Vás správnu techniku, podporovať Vás v tejto aktivite a organizovať spoločné NW prechádzky.

Poďme spolu všetci KRÁČAŤ ZA ZDRAVÍM ❣

Zuzana Zadrabajová alias ZZ

Kvalifikácia:

Akreditovaná inštruktorka Nordic Walking (certifikát SNWA)