Popis lektora

Andrea Ručková

Mám dvoch synov a mamy vedia, že pri deťoch sa málokedy zastavíme. Večer sme rady, že si ľahneme do postele, telo je často ubité, hlava plná starostí a na druhý deň nás čaká všetko odznovu.

„Keby tak existovala čerpačka, kde by sa čapovala nová energia!“ neraz som si pomyslela.

Po materskej som sa vrátila späť k mojej sedavej práci, ktorú som robila z domu.

Raz večer, keď som skrolovala facebook, na niečo som natrafila. Fotka zasneženej prírody a v nej skupina ľudí s paličkami, vo mne niečo prebudila. Túžbu byť súčasťou. O nordic walkingu som nič nevedela, ale nenechala som sa odradiť. Zistila som, že jedna mamina robí v našom meste kurzy. Neváhala som a prihlásila som sa.Na môj prvý tréning nikdy nezabudnem. Bol január, pršalo, ale mne to nevadilo.

Do nordicu som sa v ten deň až po uši zamilovala.

Prešli 3roky a láska k nemu sa nezmenila. Už nepozerám na krásne fotky partie ľudí s paličkami. Som tam a zažívam to na vlastnej koži.

Prečo nordic walking u mňa zabodoval je jednoduché. Môžete ho robiť v každom veku, v každom počasí a bez predchádzajúcich skúseností. Zlepšíte zdravie, kondičku, vyvetráte hlavu a načerpáte novú energiu.

Čo k tomu potrebujete? Vhodné oblečenie a paličky, ktoré na začiatok požičiam.. No a potom už len správnu techniku, ktorú vás veľmi rada naučím.

Príďte aj vy načerpať energiu. Je čas začať myslieť na seba.

S láskou, inštruktorka Aďa.

Kvalifikácia:

  • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA)