Popis lektora

Štefan Hrin

Pracujem ako kariérový poradca a headhunter a dlho som hľadal šport, ktorým by som kompenzoval svoje sedavé zamestnanie a bolesti chrbta. A keďže fitko nie je nič pre mňa, chcel som nájsť zdravú športovú aktivitu, ktorá by sa dala robiť vonku, celoročne a nezaťažuje kĺby. Až som si na Facebooku všimol príspevky o Nordic walkingu od kamarátky a inštruktorky Janette a rozhodol som sa to vyskúšať.

Po prvej lekcii som si kúpil paličky a začal chodiť. Ešte ďalšie doladenia s inštruktorkou a prišlo rozhodnutie tiež sa stať inštruktorom. Prečo? Lebo ma baví pomáhať ľuďom. A keď Nordic walking pomáha mne, rád ho budem posúvať a odovzdávať aj ďalej.

Chôdza so správnymi paličkami mi neskutočne pomáha nie len kompenzovať sedavé zamestnanie, ale aj odbúrať stres, načerpať novú inšpiráciu a pritom má množstvo zdravotných benefitov.

„Walkovanie“ v lese alebo pri vode ma doslova nabíja energiou a únava, fyzická aj mentálna, sa vytráca. Najradšej mám ranné walkovačky ešte pred prácou sám alebo podvečerné „prechádzky“ s paličkami s partiou priateľov.

Nordic walking zapájam ako aktivačnú metódu aj do svojej práce – talent manažmentu a kariérového poradenstva. Je to skvelá metóda na „rozprúdenie“ pozitívnej energie a kreativity ako pri práci s jednotlivcami, tak aj v skupine. Dá sa využiť aj pri rôznych firemných workshopoch, teambuildingoch, či konferenciách.

Pre koho je teda Nordic walking vhodný? Odpoveď je jednoduchá. Pre každého. Pre každého, kto potrebuje mentálny relax po náročnej práci. Kto má sedavé zamestnanie. Kto chce športovať, no beh a podobné športy sú pre neho náročné, či zdravotne nevhodné. Kto chce zdravo žiť. Kto rád chodí do prírody a rád by k tomu pridal aj fyzickú aktivitu. Kto si chce posilniť imunitu. Kto chce zhodiť zopár nadbytočných kíl. Kto chce lepšie vyzerať. Kto sa chce skvele baviť a pri tom urobiť niečo aj pre svoje zdravie. Kto chce byť chvíľu sám. Kto sa chce stretávať s kamarátmi. Kto… 😊.

A čo môžem spraviť pre vás? Naučím vás správne chodiť, ukážem vám aký skvelý Nordic walking je. A neskromne dúfam, že vám tým ukážem spôsob a cestu, ktorá vám, rovnako ako mne, zmení život k lepšiemu 😊.

Kvalifikácia:

Certifikovaný inštruktor (certifikát SNWA, WMNWA).

 • +421 905 975 483, +421 944 055 601

 • Minikurzy a základné kurzy SNWA:
  Nová Dubnica, Kolačín a Medové lúky.

  Kurz Relax, Individuálne a skupinové lekcie, kurzy a walkovačky podľa dohody.

  Firemné akcie – workshopy, teambuildingy, športové dni, klientské akcie.

  Kariéra v pohybe – Nordic walking ako súčasť programu kariérového poradenstva.

 • Kalendár kurzov