Popis lektora

Gabika Likavská

Moja cesta k Nordic Walkingu bola trochu dlhšia, ale verím, že čo si človeka má nájsť, tak si ho nájde. :)  K športu mám veľmi blízko celý život, v detstve od krasokorčuľovania až po karate, ako dospelá všetky možné druhy aerobiku, tréningy v posilňovni s trénerom, až som sa dostala k jóge a pilatesu. Vonku si zase rada zabehám, či idem na bycikel, korčule, alebo s rodinou na výlety do hôr.

Stále mi však chýbalo také cvičenie, kde môžem ešte pomôcť svojej chrbtici, ktorá už dosť trpela zo sedavého zamestnania. Rôzne masáže a odborné cvičenia pomáhali, ale vždy len na chvíľu, a tak ma toto “pátranie” priviedlo k Nordic Walkingu, ktorý som spoznala bližšie cez kolegu.

Najskôr som ho odporučila mojej mamke kvôli problémom s kĺbami, ale po čase, keď som si techniku moderného NW vyskúšala na sebe, pochopila som, že je to aj pre mňa tá správna a navyše veľmi efektívna cesta k precvičeniu celého tela, uľaveniu chrbtici a zároveň posilneniu chrbtových svalov. Tiež k podpore imunity, ale aj napríklad k prevencii osteoporózy, na ktorú som už teraz sledovaná. Tak ma NW nadchol, že by som túto skvelú aktivitu chcela dopriať čo najviac ľuďom, teraz už ako certifikovaná inštruktorka.

Krásne na tom je, že pri tých mnohých ďalších zdravotných a kondičných benefitoch, je to aktivita ľahko dostupná, čoraz populárnejšia, vhodná úplne pre všetkých, bez rozdielu veku, aktuálnej kondície či zdravotného stavu. V lese, na pláži, na snehu, stačí mať jedny NW palice, naučenú techniku z nášho kurzu, a začnete mať zdravie vo vlastných rukách.  A aj pre športovcov môže byť NW ako výborná doplnková aktivita, či pre Vašich zamestnancov skvelý teambuilding.

Na NW kurzoch a rôznych akciách je vždy veselo, rozhýbeme telo. a zároveň povzbudíme aj dušu a myseľ.

Tak poďme spolu kráčať za zdravím! :)

Kvalifikácia:
  • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA)