Popis lektora

Mária Benčatová

Slovenskú asociáciu Nordic Walking som objavila na internete. Mám veľmi rada Tatry a turistiku, no a tiež troška píšem o tom, čo ma zaujíma. Pripravovala som článok, keď som sa prvý raz stretla s Luciou Okoličányovou.

Po množstve otázok, zháňaní a dopĺňaní si informácií o NW nielen u nás, ale aj vo svete, po dlhšom tréningu a najmä po hodinách dolaďovania správnej techniky som na jeseň 2015 zložila inštruktorské skúšky. Naďalej pravidelne trénujem a snažím sa zlepšovať. Najviac ma však teší, ak walkujem s ďalšími nadšencami, pretože Nordic Walking je aj skvelá zábava, ktorá ľudí spája.

Táto športová aktivita ma oslovila nielen preto, že mám rada pohyb na čerstvom vzduchu a vďaka špeciálnym paličkám je ten pohyb oveľa efektívnejší. Pravidelné praktizovanie správnej techniky severskej chôdze pôsobí ako prevencia, ale tiež pomáha pri mnohých zdravotných problémoch, ktoré trápia aj mojich najbližších. Práve preto som sa stala pravidelne praktizujúcou walkerkou a severskú chôdzu každému vrelo odporúčam. Keďže som vyštudovaná historička a rodená Spišiačka, okrem toho so mnou môžete spoznávať aj prírodné a historické krásy Spiša.

Mária Benčatová

Kvalifikácia :

Akreditovaná inštruktorka (certifikát SNWA)

  • +421 944 202 029
  • Lekcie pre začiatočníkov i pokročilých (zabezpečím aj špeciálne paličky)
  • Spišská Nová Ves, Levoča – lekcie v týchto okresoch podľa dohody