Popis lektora

Anež Neupauerová

Volám sa Anežka a pochádzam z kúpeľnej dedinky Lúčky. V súčasnosti žijem a pracujem v Ružomberku, kam som sa po dlhom rozhodovaní aj presťahovala.  Som učiteľka pre primárne vzdelávanie, po starom prvostupniarka, ale aktuálne pracujem ako učiteľka v materskej škole.

K pohybu som mala vždy blízko, práca s deťmi vás v podstate drží v pohybe neustále. Avšak postupom času sa pridružili zdravotné problémy a ja som sa začala zaoberať svojím zdravotným stavom, najmä kvôli lenivej štítnej žľaze. A tak som sa dostala až k Nordic Walkingu. Trochu náhodou a trochu cielene. Cielene som vyhľadávala aktivitu, ktorú by som zvládala, dala by sa robiť kedykoľvek a nebola by  viazaná na počasie, priestor.  Dostala som prvé paličky a začala chodiť. To moje chodenie bolo kadejaké a keďže mi stále nebolo všetko celkom jasné , rozhodla som sa vyhľadať odborníkov a spraviť si  inštruktorský kurz.

NW môjmu zdraviu prospieva , preto chcem pomáhať aj ďalším ľuďom a samozrejme deťom. Tým sa venujem najviac. Už v škôlke sa zoznamujeme s paličkami, ich držaním a tí najväčší sa pokúšajú aj kráčať. Je to makačka, treba sa vyzbrojiť trpezlivosťou, ale keď sa chce, všetko ide. A tej zábavy, čo s deťmi zažijete! Nuž a v súčasnosti trápia deti rôzne poruchy učenia , správania , či pozornosti, ale ja  som presvedčená , že Nordic Walking je jednou z ciest, ktorá môže byť  pri riešení týchto problémov veľmi nápomocná.

Anež Neupauerová

Kvalifikácia :

Akreditovaná inštruktorka (certifikát SNWA)