Popis lektora

Naďa Kabátová

Ja som, na rozdiel od mojich kolegov inštruktorov, nikdy aktívne nešportovala. Od detstva milujem hory a turistiku, v zime lyžujem. Pri mojom sedavom zamestnaní (celý deň v kancelárii za počítačom) som mala problémy s krčnou chrbticou. Časté bolesti hlavy ma obmedzovali v každodennom živote, uberali mi energiu a radosť zo života.

Nordic Walking bol v mojom živote jedna veľká šťastná náhoda, ktorej vďačím za zlepšenie zdravia a celkovej telesnej kondície.

Ako určite mnohí z vás, aj ja som si našla na internete videá a články o Nordic Walkingu a jeho zdravotných benefitoch. Prihlásila som sa na mini kurz a začala som sa učiť správne chodiť. V roku 2020 som absolvovala základný kurz a kurz sprievodcu Nordic Walking. Do chodenia som sa skrátka zamilovala. Walkujem po okolí Maduníc, kde sú pri Váhu krásne cestičky, ako stvorené na prechádzky. V zime zase na horách, v lete na turistike, na pláži, aj v meste na asfalte. Paličky mi skrátka prirástli k ruke.

Akreditovanou Inštruktorkou Nordic Walking som sa stala na jar 2021.

Pravidelná chôdza správnou technikou uvoľnila môj stuhnutý chrbát, bolesť hlavy ustúpila. Zlepšila sa mi pohyblivosť, schudla som dve konfekčné veľkosti, vyformovala som si postavu. Chôdza v prírode priniesla do môjho života radosť a pokoj.

Či už si vyberiete za inštruktora mňa alebo niektorého z mojich kolegov inštruktorov, neváhajte a urobte tak! Naučte sa chodiť správnou technikou a zmeňte si život.

Želám vám veľa šťastia! Naďa.

Citát: „Vydajte sa na prechádzku von, bude vám to slúžiť oveľa viac, ako len prechádzka vo vašej mysli.“ Rasheed Ogunlaru.

Kvalifikácia:
  • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA).