Popis lektora

Zuzana Bahnová

Mojim domovom sú krásne kopce Bielych Karpát.  Vyrastala som na dedine a našim detským ihriskom bol les, lúky a polia v okolí. A tak ako v detstve aj teraz v dospelosti je príroda mojim útočiskom.  Svoje sedavé zamestnanie som sa vždy snažila kompenzovať pohybom, či už na bicykli, v sedle koňa  alebo vo fitku. Skúšala som crosfit, kruhový tréning, zumbu, jumping, dlho som cvičila s trénerom. Žiaľ zdravotné problémy s vysunutou a prasknutou platničkou mi zabránili športovať.  Hľadala som riešenie ako sa vyhnúť operácii a pritom zostať aktívna. Našťastie som sa dostala do rúk skvelého fyzioterapeuta pomocou ktorého som sa od bariel dostala až k nordicwalkingovým paličkám.

Svoj prvý kurz som spolu s kamarátkou absolvovala v máji 2020 a odvtedy som paličky nepustila z ruky.

Nordic walking sa tak stal súčasťou môjho každodenného života. Kráčam skoro každý deň. Keď si potrebujem vyvetrať hlavu, oddýchnuť si , spraviť niečo pre seba, zoberiem paličky a vyrazím von. Je to aktivita vhodná pre všetkých. Kráčať sa dá v každom veku, všade a skoro za každého počasia. Chôdza je náš prirodzený pohyb, ku ktorému keď pridáme NW paličky a správnu techniku bude nášmu zdraviu prinášať úžasné benefity.  Otestovala som to sama na sebe a preto by som chcela ukázať aj ostaným, čo všetko nám správna chôdza s paličkami môže priniesť.

Kráčame vonku, v prírode, v spoločnosti skvelých ľudí .  Nordic walking nám odbúrava stres, zlepšuje náladu, ukľudňuje myseľ a zároveň nás nabíja životom.

Neváhaj a vykroč spolu so mnou na svoju prvú lekciu nordic walkingu. Zober  do rúk paličky a pridaj sa k nám.

Tešíme sa na teba  :O)

Kvalifikácia:

  • Certifikovaná inštruktorka (certifikát SNWA, WMNWA)