Popis lektora

Jana Babjaková

Teším sa, že som objavila čaro NW a našla fyzickú aktivitu, ktorá má úžasné zdravotné benefity a ktorú môžu vykonávať ľudia v každom veku, s rôznym stupňom kondície, aj bez predchádzajúcich športových skúsenosti, v podstate kedykoľvek a kdekoľvek :-).
 Prekvapilo ma, ze stále je možnosť sa teoreticky a prakticky aj v tejto oblasti zlepšovať, zdokonalovať a je kam napredovať. Zúčastnila som sa viacerých NW kurzov, úspešne zvládla  skúšky a stala sa akreditovanou inštruktorkou NW a zároveň spoznala fantastických ľudí, ktorí Nordic Walkingu tiež „prepadli“ a veľmi pozitívne im to zmenilo život. Skupinová walkovačka je fakt zábava, človek zvládne vďaka tímu aj to, na čo by si sám netrúfol…
Som lekárka, v súčastnosti pôsobiaca ako vysokoškolský pedagóg na LFUK a zaoberám sa najmä prevenciou chorôb (ako atestovaný internista som sa venovala klinickej medicíne, a pôsobila aj v oblasti výskumu v environmentálnej medicíne, skúmajúcej vplyvy faktorov prostredia na zdravie).  Preto si uvedomujem, že  ak chceme predchádzať chorobám, alebo sa s nimi chceme úspešne popasovať, neodmysliteľnou súčasťou nášho života by mal byť primeraný pohyb.
 Rada spájam teóriu s praxou, a keď doučím študentov – budúcich lekárov o prospešnosti správnej životosprávy pri ochrane a podpore zdravia, rýchlo beriem paličky a vyrážam „walkovat“ po Kramároch, Kolibe, Horskom parku, Železnej studničke… skrátka po krásnych zákutiach, ktoré v Bratislave máme.
Dúfam, že postupne sa bude pridávať stále viac aktívnych ľudí, ktorým učaruje táto vznešená severská chôdza;-)
Jana Babjaková

Kvalifikácia:

Akreditovaný inštruktor (certifikát SNWA)

Chodíme za zdravím pod dohľadom lekára!

  • NWKRAMARE@GMAIL.COM

    • kurz Relax
    • Mini kurz
    • Tréning
    • Individuálne a skupinové lekcie
  • pravidelne CHODENIA V STREDU Od 16:00 – 18:00 na Kolibe